Як відбувається посилення У транзисторі?

Якщо далі в колекторний або емітерний ланцюг транзистора (рис. 1.2) включити деякий опір (навантаження), то виявиться, що струм і напруга на ньому повторюють форму вхідного сигналу на базі транзистора, але потужність, що подається на нього, набагато вища за потужність вхідного сигналу, тобто. відбувається посилення.

Схема включення транзистора із загальним колектором посилює сигнал за потужністю. Потужність цей твір струму на напругу, але так як напруга не змінюється, то потужність збільшується тільки за рахунок струму! Струм у навантаженні складається з струму бази плюс струм колектора.

Основною функцією біполярного транзистора (БТ) збільшення потужності вхідного електричного сигналу. Ці напівпровідникові радіокомпоненти з'явилися як альтернатива електровакуумних тріодів, і згодом практично витіснили їх із галузі.

Коротко принцип роботи напівпровідникового транзистора можна викласти так: при підключенні до затискачів емітера та бази напруги однойменного заряду прилад переходить у відкритий стан, при підключенні до цих висновків зворотних зарядів транзистор закривається.

Related Post